نظامنامه قانون وكالت

ماده 168قانون مدنی آلمان اعطای وکالت بلاعزل را در موارد خاصی تجویز کرده است بنابراین در صورت شرط وکالت در قرارداد لازم عزل بعدی موکل بی اثر خواهد بود . ⭐️ پرونده جعل و کلاهبرداری به ارزش ۳.۵ میلیارد تومان با ۱۷ شاکی که وکیل دیوان سالار برای موکل منع تعقیب کامل گرفت. با در نظر گرفتن موارد مذکور متعاقدان می توانند علاوه بر شرط عدم عزل حق عزل یا حق استعفا را از خود سلب و اسقاط نمایند زیرا جوار وکالت جواز حقی است و صاحب حق می تواند آن را اسقاط نماید علت تفکیک بین شرط عدم عزل در ضمن عقد جایز و اسقاط آن در این است که در صورت اول آزادی طرفین حدود به حیات حقوقی عقد جایز می شود و در صورت دوم صاحب حق آن را اسقاط می کند در مورد شرط عدم استعفا نیز باید گفت همانطور که استعفای نابجا برای وکیل ضمان آور است و نوعی سو استفاده از حق تلقی میگردد تعهدات نامحدود و نامعین نیز با شخصیت و آزادی وکیل مغایرت دارد علاوه بر این اگر مفاد شرط متضمن تغییر و تبدیل حلال به حرام و برعکس یعنی در بردارنده جهات نامشروع باشد باطل است و مخالف نظم عمومی و اخلاق حسنه بشمار می رود ( ماده 975ق .

زیرا زوال حق عزل، امری استثنایی است. تقاضای رسیدگی از محکمه انتظامی که در ماده۱۲ قانون وکالت مقرر است بوسیله عرضحال بعمل میآید و هرگاه معترض مستنداتی داشته باشد و ضمیمه عرضحال ننماید پس از ابلاغ عرضحال به قسمت تشکیلات وکلا دیگر سندی از او پذیرفته نخواهد شد. تمامی مشاوره های حقوقی توسط وی به صورت آنلاین انجام میپذیرد، ولی موکل وی برای ثبت قرارداد رسمی، موظف است به دفتر وی مراجعه نماید. وکیلی که قصد دارد وکالت تضمینی را بر عهده بگیرد می تواند در زمینه های مختلفی به موکل خود کمک کند و از طریق وکالت تضمینی به طور کامل ضمانت کند که پرونده را به درستی پیش می برد. وکیل به عنوان یک مدافع خوب از تلاشی برای اینکه موفقیت به وجود بیاید خودداری نمی کند زیرا اگر کار به صورت درست پیش نرود حق الوکاله ای دریافت نمی شود، در ضمن وکیل به عنوان مدافع مردم در امر حقوقی وظیفه دارد که همیشه جدا از حقی که برای خود در نظر می گیرد حقوق دیگر افراد را نیز مد نظر داشته باشد و به این موارد نیز دقت کند.

در حالی که در جریان تصویب آئین نامه مصوّب 1400، این مسیر قانونی طی نشده ، زیرا قوه محترم قضائیه، رأساً مبادرت به تغییر و تصویب آئین نامه نموده است. این بدان معنی است که وکلایی باید استخدام شوند که تجربه مناسبی در زمینه کار وکالت دارند. فضای مجازی این روزها امکانی را فراهم آورده است تا افرادی که نیاز به دریافت خدمات و مشاوره حقوقی دارند بتوانند از طریق وب سایت ها و شبکه های اجتماعی، نظیر تلگرام و واتس اپ با وکلای شاخه حقوقی مدنظرشان ارتباط برقرار سازند و پرسش های خود را در زمینه های مختلف کیفری، خانواده، تجاری و… این سوال هنگامی مطرح می شود که طرفین نسبت به آن ضمن عقد لازم سکوت اختیار کرده باشند و گرنه در صورت تصریح و تعیین تکلیف مشروط علیه مکلف به انجام تعهد مصرح خویش است پس اگر موکل ضمن عقد لازم حق انجام مورد وکالت را نیز به صورت شرط نتیجه از خود سلب کرده باشد حق عزل و حق انجام مورد وکالت را نخواهد داشت اما در صورت سکوت نسبت به اسقاط یا انتقال حق انجام مورد وکالت مقتضای اصول و قواعد این است که موکل فقط عزل را از دست می دهد نه حق انجام مورد وکالت را ( مستنبط از ماده 683ق .

مقتضای وکالت تفویض اذن و اعطای نیابت است بنابراین موکل حق عزل وکیل حق استعفا دارد مگر اینکه صاحب حق آن را بطور صریح از خود سلب کرده باشد در صورت تردید اصل عدم سلب و اسقاط حق فسخ و بقا آن است در صورت شک یا سکوت طرفین حق عزل و حق استعفا باقی است مگر اینکه مدعی ؛ خلاف آن را ثابت نماید . یک وکیل آنلاین وظیفه دارد با بررسی دقیق مشکلات قضایی شما و مطالعه کامل جوانب و شرایط را بسنجد و راهنمایی کامل را در اختیارتان بگذارد. یک وکیل آنلاین چه مزیت هایی دارد؟ وکیل نیز وظیفه دارد متعهد شود تا از حقوق قضایی و قانونی موکلش در دادگاه دفاع نماید. در خاتمه تأکید می نماید که بین هنجارها و قواعد حقوقی باید یک سلسله مراتب منطقی و اصولی وجود داشته باشد. در دنیای پر سرعت امروزی که بروکراسی های اداری تبدیل به فرآیندی پیچیده، زمان بر و پر دردسر شدهاند؛ دریافت مشاوره آنلاین از طریق یک وکیل مجرب، موجب صرفه جویی بسیار زیاد در زمان میشود که این مزیت مسبب محبوبیت وکیل های آنلاین در سراسر جهان شده است؛ چرا که امروزه اکثر افراد به دنبال انجام کارهای خود در کوتاه ترین زمان و به بهترین شکل ممکن هستند.