قانون آیین دادرسی مدنی در خصوص وکالت در دعاوی 09121997102- 22924799

وکالت فروش خودرو: شما به فردی که مورد اطمینانتان است وکالت میدهید که کلیه کارهای مربوط به فروش خودرو را انجام دهد. وکیل ضمن قبول انجام مورد وکالت حق استعفای از انجام مورد وکالت را … یا خودروی شما را با قیمتی که مورد قبول شما نیست، معامله میکند. وکالت در لغت به معنای واگذار کردن، اعتماد و تکیه کردن به دیگری است و در اصطلاح حقوقی، عقدی است که به موجب آن یکی از طرفین، طرف دیگر را برای انجام امری نایب خود میکند. سواد و بینش و شم حقوقی – تسلط به قوانین عام و قوانین خاص و قوانین جدید – تجربه کاری حداقل ۳ سال – انصاف در دریافت هزینه وکالت و حق الوکاله – صلابت در دفاع – امانت داری – داشتن روابط اجتماعی قوی – پیگیری پرونده – جوان پخته و یا میان سال دارای نیروی پیگیری – صبر و حوصله جهت پیدا کردن راهکارهای پرونده – داشتن روحیه حق طلبی و عدل و داد و عدالت خواهی – درستی و راستی با موکل – داشتن شخصیت کارآگاهی. این دو نهاد تفاوت های بسیار دارند لکن به لحاظ سابقه تاسیس و اعتبار کاری و استقلال کاری، کانون وکلای دادگستری پیشتاز است.

رئیس کانون وکلای دادگستری استان اصفهان درخصوص تدوین طرحی برای اجباری شدن وکالت گفت: طرحی به عنوان بیمه حامی تدوین شد که هر خانواده یک وکیل داشته باشد. گرایش روز افزون مردم به استفاده از وکالت های بلاعزل و به تبع آن اختصاص قسمتی از پرونده های دادگستری به چنین وکالت هایی، هم چنین صدور آرای مغایر و تفسیرهای متفاوتی که گاه توسط اهالی حقوق از ماده 679 قانون مدنی به عمل میآید ضرورت بازنگری قانون گذار در مورد این ماده را بیش از پیش نمایان میسازد. بهترین کار در وکالت بلاعزل فروش، نوشتن مبایعهنامه در کنار وکالت بلاعزل است. مثلاً شخص خریدار تا فلان تاریخ از طرف شما وکیل است که کار تعویض پلاک را انجام دهد. بهطور مثال مینویسند «وکیل در فروش فلان خانه که در فلان مکان واقع شده است» و همچنین امور دیگر را نیز مشخص مینمایند، ولی در بعضی از وکالتنامههای دستنویس عبارت ذیل ذکر میشود: «فلان شخص وکیل است در پیگیری همه امور مربوط به مورد وکالت» در نتیجه غالباً بین وکیل و موکّل اختلاف پیش میآید که آیا فلان کار یا تصرّف، داخل در وکالت هست یا خیر.

حتی ممکن است، مثلاً اتاق خودرو تعویض شدهباشد و فروشنده این مسئله را از شما پنهان کرده باشد. رئیسی با بیان اینکه وکالت یک هنر و فن است، ادامه داد: بسیاری از وکلا زیر تعرفه حقالوکاله دریافت میکنند که این امر علتهای مختلفی دارد و متأسفانه اطلاعات غلط موجود در جامعه درخصوص وکلا، به این نهاد ضربه میزند. گاهی حتی با اینکه طرفی را که به او وکالت دادهاید به خوبی میشناسید و به وی اطمینان کامل دارید، باز هم دچار مشکل میشوید. به گزارش خبرگزاری برنا از فارس؛ حسن عبدلیان پور در حاشیه سفر به شیراز در جمع خبرنگاران و با بیان اینکه پروسه آزمون و جذب مرکز تماماً علمی و در دو مرحله آزمون کتبی و مصاحبه انجام خواهد شد، گفت: نتایج آزمون کتبی وکالت اواسط اسفندماه و نتایج آزمون کارشناسان رسمی نیز پس از آن اعلام خواهد شد. رئیس پلیس راهور در رابطه با پروندههایی که از طریق وکالتی خودرو خرید و فروش شده هشدار داده است. در واقع، به شخص دیگری وکالت میدهند که در غیاب ایشان، کارهای قانونی در رابطه با خرید و فروش را انجام دهند. پیشنهاد میکنیم که تنها در صورتیکه شخص خریدار را کاملاً میشناسید، به وی وکالت دهید. چرا که مقررات کنونی، جواب گوی نیازهای جامعه امروزی ایران نبوده و لذا پیشنهاد میگردد قانون گذار محترم جهت جلوگیری از سوء استفاده از این نوع وکالت ها و برقراری نظم و نسق بیشتر در روابط حقوقی افراد جامعه و هم چنین جلوگیری از صدور آرای مغایر در این زمینه، مقررات صریحی را وضع و تصویب نموده و یا این که اساساً قسمت دوم ماده مزبور را حذف نماید تا بلکه از ایجاد تشتت آرا در رویهی قضایی که منجر به تضرر جامعه و یا طرفین میگردد جلوگیری نماید.

1. وکالت خرید خودرو: شما به فردی که مورد اطمینانتان است، وکالت میدهید که کلیه کارهای مربوط به انتخاب خودرو، تعویض پلاک، سند زدن و کلیه کارهای قانونی مربوط به خرید خودرو را انجام دهد. مسئلهی دیگری که برای افراد حائز اهمیت است، پرداخت هزینههای مربوط به خرید و فروش خودرو است. البته این بدان معنی نیست که مثلاً فروشنده هیچ حقی در قبال خودرو و یا مال خود ندارد. در وکالت دادن، دو طرف، یعنی هم وکیل و هم موکل در قبال هم مسئولیتها و حق و حقوقی دارند. 12) وکالت در دعوای متقابل و دفاع در قبال آن. بنا به دلایلی مانند: در رهن بانک بودن سند خودرو، داشتن شکایت، توقیف قضایی برای پرداخت مهریه، مسائلی همچون انحصار وراثت و … در آنجا به جای تعویض پلاک و برگه سبز، خودرو توقیف شود. شخص خریدار، ممکن است با وکالتنامه به مراکز تعویض پلاک مراجعه کند. ممکن است بعداً دچار مشکلات فراوانی شوید.