فرهنگ وکالت در تعاملات روزمره – امور فرهنگی قوه قضاییه

لذا سعی بر این است که ضمن مطالعه و تجزیه و تحلیل و نقد و بررسی نظرات فقها و حقوق دانان و بررسی رویه قضایی به برخی آثار این نوع از وکالت ها پرداخته شود. در وکالت چه وظایفی بر عهده وکیل است؟ حدود اختیارات : وکیل مرقوم در انجام تمام تشریفات قانونی و اداری مورد وکالت با حق توکیل غیر جزئا و کلا و کرارا یا مع الواسطه و با حق انتخاب وکلای رسمی دادگستری و با حق عزل وکلا دارای کلیه اختیارات تام و مطلق لازم و ضروری میباشد بطوریکه دیگر در هیچیک از مراحل وکالت بالا نیازی بحضور و امضای مجدد موکل نباشد ، مفاد این سند فقط در نفس وکالت موثر است. به گزارش مرور نیوز، محمدتقی نقدعلی در خصوص لزوم رفع انحصار از حرفه وکالت بیان کرد: خوشبختانه مجلس شورای اسلامی با تصویب قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، تقریبا انحصار را در تمام عرصهها شکست و همین امر گام مثبتی در راستای احقاق حقوق مردم خواهد بود. چرا وکیل را از گروه وکلای دیوان سالار انتخاب کنیم؟ امروزه نهادها و موسساتی تشکیل شدهاند که میتوان با استفاده از آنها به انتخاب وکیل آنلاین رایگان اقدام کرد و از نظرات مشاورهای و تخصصی آنها در این زمینه نیز بهره مند شد.

ماده۶۷۰- در صورتی که دو نفر به نحو اجتماع وکیل باشند به موت یکی از آنها وکالت دیگری باطل میشود. مرحله سوم، تکامل سازمان: با وجود جو خفقان در زمان امامَین عسکریین(ع) و تحت نظر قرار داشتن این دو امام، آنها توانستند روند تکاملی سازمان را ادامه دهند و آن را برای ورود شیعیان به عصر غیبت امام دوازدهم آماده کنند. اگر آن را به شرطی، مثل آمدن زید یا به صفتی، مثل طلوع آفتاب یا روز جمعه معلق کنند وکالت صحیح نیست. در این فرض اگر موکل وکیل را عزل کند ، نیابت او در فروش خانه از بین می رود ولی وکیل هم حق پیدا می کند اجاره یا صلحی را که شرط عدم عزل در آن آمده است، فسخ کند. آثار قانونی به وکالتنامه پیرو و ضم یا تعیین شخص سوم به عنوان امین مترتب خواهد بود و اگر وکیل نخستین، مستقلا ملک مورد وکالت را به بیع قطعی به ثالثی رسما انتقال دهد و از ضم وکیل دوم و تعیین شخص سومی(دیگری) که بایستی اعمال او را تصویب و تأیید نماید، اطلاع نداشته باشد بیع انجام شده توسط وکیل نخستین با توجه به ماده 680 قانون مدنی صحیح و قانونی است.

خواهان «م» به عنوان موکل، خانم «ن» را به عنوان وکیل انتخاب کرده و وی را وکیل بلاعزل نموده و حق توکیل نیز برای وکیل مذکور قایل شده است، لذا وکیلی نیز که از سوی خانم «ن» انتخاب میشود دارای وکالت از سوی موکل آقای «م» است. لیکن نکته ای که قابل توصیه است اینکه حتی الامکان بايد از انعقاد وکالت بلاعزل خودداري شود. در اینکه در برخی موارد آیا واقعا عقد لازم دیگری منعقد شده است تا ضمن آن حق عزل وکیل ساقط شده یا خیر از حوصله این نوشتار خارج است، ولیکن علی القاعده بنا را بر صحت آن قرار میدهند. با این توصیف ، وقتی در مواد متعددی از آئین نامه به شرح پیش گفته، نقض قانون صورت گرفته و این مواد بر خلاف اصول قانون اساسی و لایحه قانونی استقلال کانون وکلا مصوّب 1333 تصویب گردیده است، چگونه می توان از کانون های وکلای دادگستری به عنوان «متولیان حق دفاع مستقل» و یکی از «ارکان تحقّق دادرسی عادلانه»، انتظار داشت به آئین نامه تمکین نمایند؟ این رأی دیوان دارای اثرات بسیار مهمی خواهد بود بدین شرح که: اولاً دیوان عدالت اداری، آییننامه اصلاحی سال 88 را که موقتاً اجرای آن متوقف شده بود، لازمالاجرا دانسته است.

در بعضی موارد ممکن است متعاقدین به جای عقد بیع، اقدام به انعقاد عقد وکالت نمایند. که این اقدام غیر قانونی آن ها بدون شک جرم محسوب می شود و مجرم نیز مشمول مجازات و محکوم به رد مال خواهد بود. در گروه وکلای دیوان سالار، وکالت تمامی پرونده ها توسط وکیل متخصص در آن زمینه انجام میشود. همین امر باعث شده تا کیفیت وکالت و درصد موفقیت پرونده ها در گروه وکلای دیوان سالار نسبت به مجموعه های دیگر بسیار بالاتر باشد. ⭐️ پرونده کلاهبرداری و جعل ۱۰ میلیارد تومانی که منجر به محکومیت کلاهبرداران و دریافت خسارت از آن ها برای موکلین شاکی این پرونده شد. در مواردی از این دست کافی است یک فرد، متن شکوائیه را تنظیم نماید، سپس وکیل آنلاین پی گیر اقدامات بعدی موکل خود در جهت برخورد با اشخاصی که با استفاده از وسایل مخابراتی و ایجاد مزاحمت تلفنی موجب از بین رفتن آرامش افراد و خانواده ها می شوند، انجام دهد. ⭐️ پرونده شکایت از کلاهبردار معروف اینستاگرامی (آقای ع-ح) به میزان بیش از ۳۰۰ میلیون دلار : این پرونده در حال حاضر در جریان است. ⭐️ پرونده سرقت از منزل که سارقین پس از ورود به منزل و جمع آوری مقداری طلا، متاسفانه به موکل خانم تجاوز کردند.