شغل وکالت و راههای ورود به آن – ره جویان عدالت

وکالت مقید : موکل طی عقد قراردادی، انجام امور خاص و مقیدی را به وکیل می سپارد. مورد وکالت باید موردی باشد که بر اساس قانون و یا به طور طبیعی در انحصار فرد نباشد مانند وکالت در مجلس معامله که می بایست خودش انجام دهد و این امکان را ندارد که فرد دیگری را به عنوان وکیل انتخاب کند. برای فسخ وکالت بلاعزل باید یا موضوعی که برای آن شخص وکیل گرفته تمام شود، وکیل یا موکل فوت کنند یا به جنون برسند یا وکالت به پایان برسد. چنانچه موکل در زندان باشد، رییس زندان یا معاون او باید امضا یا اثر انگشت او را تأیید کنند. از این رو اگر آقای (الف) برای مطالبه اجاره بهای پرداختنشده از سوی مستأجرش به آقای (ب) وکالت دهد، چنانچه آقای (ب) دارای پروانه وکالت باشد، اجازه اقامه دعوا و حضور در دادگاه و دفاع از او را دارد و اگر وی وکیل دادگستری نباشد، تنها میتواند با این وکالتنامه با یک وکیل دادگستری قرارداد وکالت تنظیم کند تا وکیل دادگستری اخیر (که دارای پروانه وکالت است) نسبت به مطالبه حقوق آقای (الف) اقدام کند. یکی از کاربردهای وکالت همین است که وکالتنامه ای بلاعزل بین وام گیرنده و خریدار وام تنظیم می شود که پس از پرداخت اصل و سود بانک، خریدار حق داشته باشد با استهلاک بدهی سند رهنی بانک را آزاد و آپارتمان موصوف را بنام خود کند.

رنگی بودن جی برگ ها و یکی یکی پر شدن خانه های جعبه واقعا آدم را جذب می کند، من خیلی خوشم می آمد سیستم جی۵ طوری هست که مطالب را نکته ای یاد می گیری، در نتیجه دقت آدم را هم بالا می برد،وقتت را تنها صرف یادگیری نکاتی می کنی که قبلا بلد نبودی، درست مثل درختی که شاخه های خشک و پوسیده اش را هرس می کنی و تنها چیزیکه باقی می ماند شاخه های جوان و سرسبزش است. استحکام عقد مشروط از حیث جواز , لزوم مبنای اعتبار و استحکام شرط ضمن آن است به عبارت دیگر اعتبار و استحکام شرط ارتباط نزدیک و تنگاتنگی با لزوم و جواز عقد دارد اگر عقد مشروط عقد لازم می باشد شرط ضمن آن به تبع عقد و تا زمانی که عقد معتبر است و با اقاله یا خیار بر هم نخورد باقی می ماند و برای مشروط علیه ایجاد الزام می کند اما اگر عقود اصلی عقد جایزی باشد شرط ضمن آن نمی تواند بیش از آن دوام بیاورد زیرا هر یک از طرفین هر وقت که بخواهد می تواند عقد جایز را فسخ ( ماده 186ق . 2. پس از برگزاری آزمون کتبی و تصحیح پاسخنامه ها، داوطلبان به ترتیب اولویت فضلی و به تعداد ظرفیت اعلام شده در منطقۀ مورد تقاضا به علاوۀ 50% ظرفیت در هر رشته محل، به شرط کسب حداقل نمرۀ کتبی 60 از 100، به عنوان مجازشدگان مرحلۀ اول آزمون، برای آزمون شفاهی دعوت می شوند.

155 این دفترچه و با توجه به راهنمای مراحل ثبت نام در سایت مذکور، و دقت در مفاد مندرج در جداول مربوط به فهرست رشته محل ها و ظرفیت آن ها صفحات 18 تا 153 (اعلام نیاز استان ها) ثبت نام کنند. 3 .در جدول شماره 3 ،رشته های کارشناسی رسمی که داوطلبان با داشتن دانشنامه کارشناسی یا بالاترِ مرتبط و حداقل پنج سال تمام سابقه تجربی مرتبط با رشته کارشناسی مورد تقاضا، بعد از اخذ دانشنامه، یا در صورت داشتن دانشنامه کارشناسی یا بالاتر غیر مرتبط و حداقل پانزده سال تمام سابقه تجربی مرتبط تا آخرین روز ثبتنام در رشته کارشناسی مورد تقاضا، میتوانند در آزمون آنها شرکت کنند، آورده شده است. داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته حقوق هستند در صورتی مجاز به شرکت در این آزمون می باشند که حین دریافت مدرک کاردانی خود واحدهای دوره کارشناسی را گذرانده باشد. 4 .در جدول شماره 4 ،فهرست رشتههای کارشناسی آورده شده است که ثبتنام در آزمون آنها نیاز به دانشنامه کارشناسی ارشد یا دکتری دارد. پرسش: اگر شخصی به دیگری وکالت بلاعزل دهد که خودروی وی را بفروشد، لیکن بلافاصله خودش اقدام به فروش آن نماید آیا این معامله اعتبار قانونی دارد؟

تذکر مهم: با توجه به مشکلات به وجود آمده در آزمون های قبلی، ناشی از اشتباه در ارسال عکس داوطلبان، تاکید می شود که علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت نامی، حتما نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباها عکس داوطلب دیگری را به جای عکس شما ارسال نگردد. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف داوطلب، ثبت نام و آزمون داوطلب در هر مرحله که باشد کان لم یکن تلقی می شود. در صورتیکه در قراردادِ وکالت ذکر نشده باشد که وکالت مجانی است و یا اگر با اجرت است، مبلغِ حقالوکاله مشخص نباشد؛ به معنیِ رایگان بودن وکالت نیست. تذکر: مدارک تحصیلی معادل یا مدارک دارای ارزش استخدامی (داخلی سازمانها) مورد قبول نیست. ب. معاونت نیروی انسانی سازمان بسیج مستضعفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مورد بسیجیان و نیروهای مردمی، اعم از کارکنان دولت و صاحبان مشاغل و صنوف آزاد و اشخاص فاقد شغل. به سایت سازمان سنجش آموزش کشور وارد شوند و پس از تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام، مطابق با نمونه ی ارائه شده در صفحات 154 . از دیگر دلایل مخالفان این آییننامه، مغایرت آن با اصول و اساسنامه کانون بینالمللی وکلا (IBA) است و بر این اساس حضور ایران در این اتحادیه پس از چند دهه عضویت، با مخاطره جدی مواجه و کشور ما، فاقد کانون وکلای مستقل تلقی خواهد شد.