حدود و عدم توافق وکالت در وکالت

موکل در برهم زدن وکالت وکیل خود آزاد است یعنی اینکه بدون هیچ دلیلی میتواند وکیل خود را عزل کند. لکن برخی از جرائم خاص وکلای دادگستری است مثل افشای اسرار موکل، خیانت به موکل، وکالت بعد از معلق شدن وکیل (تظاهر به وکالت)، کتمان دریافت حق الوکاله بیشتر از تعرفه و درج مبلغ کمتر در وکالتنامه برای فرار از مالیات. برای تنظیم وکالتنامه حتما به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنید. آیا برای نوشتن وکالتنامه باید به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کرد؟ وکالت عقدی است که به موجب آن یکی از طرفین ( موکل ) طرف دیگر ( وکیل ) را برای انجام امری نایب خود می نماید ( ماده 656ق . بنابراین وکالت بلاعزل وکالتی است که موکل حق عزل وکیل را نخواهد داشت. موکل ضمن عقد خارج و لازم حق عزل و ضم وکیل را از تاریخ ذیل لغایت خاتمه انجام مورد وکالت از خود سلب و ساقط نمود. بسط و گسترش مکتب اهل بیت، گستردگی سرزمینهای اسلامی و پراکندگی جمعیت شیعه و دشواری رفت و آمد و مواصلات از یک سو و نیاز مبرم شیعیان به راهنمایان مورد اعتماد جهت رفع شبهات و نیازهای عقیدتی و فقهی در دنیای آن روز که مملوّ از خطوط و جریانهای رنگارنگ سیاسی و مذهبی بود.

ما با رصد مداوم بازار ارائه خدمات وکالت حقوقی و کیفری و با درک درد ها و نیازهای دادجویان و دادگران، اقدام به شناسایی پرونده های پرکاربرد نظام قضائی و ایجاد صفحه اختصاصی برای هر یک نموده ایم و به شما این امکان را می دهیم تا با انتخاب موضوع پرونده حقوقی یا کیفری خود، از حدود قیمت خدمات وکیل پایه یک دادگستری و حتی کارآموزان وکالت در پرونده مورد نظرتون اطلاع حاصل فرمایید و با مقایسه نرخ دریافتی وکلا، وکیل مورد نظر خود را با پرداخت مبلغی منصفانه پیدا نمایید. مرحله دوم، انسجام سازمان و گسترش فعالیت آن: این مرحله از زمان امام کاظم(ع) آغاز شد و آن حضرت به بسط و گسترش سازمان اقدام کرد. 12) وکالت در دعوای متقابل و دفاع در قبال آن. 10) وکالت در جلب شخص ثالث و دفاع از دعوای ثالث. 8) وکالت در دعوای خسارت. حال در حالت عدم توافق وکیل و موکل درباره وکالت در وکالت تکلیف چیست . ضمانت اجرای چنین تعدی چیست و مشروط له چه اقدامی می تواند بکند .

پیدایش سازمان وکالت همزمان با روی کار آمدن بنی عباس میتواند گویای این نکته باشد که سیاست سرکوب و خفقان بنی عباس و برخورد خشن آنان با علویان، به ویژه ائمه معصوم علیهم السلام و پیروانشان، نیز نقش زیادی در پیدایش این تشکیلات به ویژه در کم و کیف این شبکه داشته است؛ چرا که ائمه علیهم السلام در چنین شرایطی نمیتوانستند به راحتی با شیعیان رابطه برقرار کنند و ایشان را به حضور بپذیرند. در حالتی که آقا به خانم وکالت در طلاقی دهد که حق توکیل به غیر و حق اسقاط در تجدید نظر خواهی و فرجام خواهی داشته باشد، خانم میتواند از جانب همسرش وکالتی به وکیل دهد تا به جای ایشان در پروسه طلاق حضور داشته باشد و بعد از گرفتن رای دادگاه به دفترخانه مراجعه کند تا صیغه طلاق جاری شود و شناسنامه طرفین مهر طلاق زده شود. سوالی که بدنبال مطالب گذشته مطرح می گردد این است که آیا موکل وکیل می توانند با راضی هم در ضمن عقد تصریح نمایند وکالت حتی پس از فوت یا جنون احد طرفین باقی بماند ؟ مرحله چهارم، اوج فعالیت: اوج فعالیت سازمان وکالت در عصر غیبت صغرا (۲۵۵-۳۲۹ق) است.

مرحله اول، آغاز و شکلگیری سازمان: این مرحله از زمان امام صادق(ع) و در خلال سالهای ۱۲۵-۱۳۷ق شروع شد. مرحله پنجم، پایان کار سازمان: با شروع غیبت کبرا و صدور توقیع آخر امام دوازدهم(ع) و مرگ نایب چهارمِ امام (علیبنمحمد سمری) فعالیت سازمان وکالت نیز به پایان رسیدو وکلای امام در شهرهای مختلف، از دریافت وجوه مالی مربوط به امام و همچنین ادعای ارتباط با امام زمان(ع) خودداری کردند. ۲۱ مهر ۱۴۰۰ نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ماده ۶ طرح تسهیل در صدور مجوزهای کسب و کار که به موضوع جذب کارآموز وکالت از طریق نصاب شناور آزمون پروانه وکالت اختصاص داشت، موافقت کردند. دستگاههای صدور مجوز کسبوکار نمیتوانند بهبهانه اشباع بازار از صدور مجوز خودداری کنند و موظفند درخواست متقاضیان مجوز کسبوکار را مطابق شرایط مصرح در درگاه ملی مجوزهای کشور دریافت و بررسی کنند. طرز تقاضا و سایر شرایط لازمه برای معاضدت قضایی را وزارت عدلیه به موجب نظامنامه معینخواهد نمود. تشخیص احراز شرایط یادشده به عهده بالاترین مقام اجرایی سازمان یا قائم مقام قانونی وی خواهد بود. بر خلاف پزشک می تواند بیشتر از تعرفه های قانونی حق الوکاله دریافت کند و از این حیث محدودیت قانونی ندارد.

0 دیدگاه دربارهٔ «حدود و عدم توافق وکالت در وکالت;

دیدگاهتان را بنویسید