آزمون کارشناس رسمی دادگستری در سال 1401 (اصل سوالات رایگان)

میتوان وکالت نامه را به وکیل پایه یک دادگستری و یا یک شخص ثالث دیگر داد. بنابراین در وکالت بلاعزل صرفا موکل حق عزل وکیل را در مدت محدود یا نامحدود از خود ساقط نموده یا حق استعفای وکیل از وی سلب میگردد اما به محض فوت یا جنون هریک از وکیل یا موکل، عقد منحل می گردد. در صورت نیاز میتوانید در چند مرحله و روزهای متعدد به سامانه مراجعه کنید و اطلاعات ناقص را تکمیل نمایید لذا هر چه سریعتر ثبت نام خود را شروع کنید تا در صورت نیاز به مراجعه مکرر در ساعات پایانی دچار مشکل نشوید. بنابراین کسانی که سامانه پیامکی خود را مسدود کردهاند این روزها حتما پروفایل شخصی خود را چک کنند، ۴ روز قبل از تاریخ مصاحبه، زمان و مکان مصاحبه را میتوانند میتوانند در پروفایل خود ببینند. در ایران، طرح دعوا و دفاع از دعاوی در کلیه دادگاه ها است و هر نوع دعوایی اعم از حقوقی و کیفری را در تمام دادگاه ها شامل می شود و محدودیت قانونی بر خلاف برخی کشورها ندارد. علاوه بر این برخی اساتیدی که در استانها حضور دارند به این علت که تخصص لازم برای سنجش داوطلبین را ندارند، از ظرفیت اساتید تهران استفاده شود.

بنابراین اعطای وکالت بلاعزل در تمام امور و به طور دائمی با شخصیت و آزادی موکل تعارض دارد و باطل است مگر اینکه چنین وکالتی مقید به زمان شده باشد. وکالت مطلق: یعنی این که شخصی را برای تمام امور وکیل کند و این وکالت شامل امور اداری و مالی موکل میشود مثل فروش و یا خرید و یا پرداخت هزینه خانواده که در این قسم اعمال وکیل نیاز به اجازۀ موکل ندارد. با اینکه ( وکالت بلاعزل در بیشتر موارد گرههای حقوقی پاره ای از اشخاص را می گشاید و استفاده های بجار و مناسب از آن , به پیروی از قانون مدنی ( ماده 679 ) به صورت شرط ضمن عقد خارج لازم معمول و متداول است اما در برخی از موارد بعضی از فرصت طلبها سو استفاده هایی از آن کرده اند گرفتاری ها اغلب ناشی از عدم توجه کافی به مفاد قانون و برداشت ها و تفسیرهای شخصی است لیکن گاهی با علم و آگاهی از آن به عنوان سرپوشی برای سایر معاملات استفاده می شود عمل ممکن است موکل یا وکیل پشیمان شده یا یکی از آنان پیش از انجام مورد وکالت بمیرد یا موکل بدون در نظر گرفتن وکالت و برخلاف انتظار وکیل اقدام به انتقال یا فروش مورد وکالت بکند .

مثل برزخ بود برام و معلق بودم حس و حال خوبی نبود سخت بود از جهتی تلاشم هم اونقدر زیاد بود که باور داشتم به قبولی می رسم چون واقعا برای قبولی تلاش کرده بودم. 3 تا 4روز قبل از زمان مصاحبه، پیامکی برای داوطلبان ارسال میشود. به آنها ارجاع میشود قبول نمایند. فتاحی در پایان درباره وضعیت مصاحبهها با توجه به شرایط کرونایی کشور گفت: این مرکز تابع مصوبات ستاد کرونا خواهد بود و اگر تصمیم جدیدی اخذ و از برگزاری مصاحبهها ممانعت شود، زمان دیگری برای مصاحبه تعیین میشود. معاونت سنجش و ارزیابی مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضاییه از اعلام نتایج آزمون کارشناسی رسمی قوه قضاییه در روزهای آینده خبر داد. آن را به کار برد، عزل نفوذ خود را دارد و وکالت را منحل می سازد اما موکل ناچار است خسارت ناشی از این پیمان شکنی و عدم رعایت تعهد خویش را جبران کند. بدیهی است مسئولیت های ناشی از عدم مراجعه متقاضیان در زمان مذکور به درگاه اطلاع رسانی مرکز وکلاء، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه و همچنین عدم پیگیری اطلاعیه های بعدی مرکز به عهده متقاضیان می باشد. پذیرفته شدگان مرحله آزمون کتبی کارشناسان رسمی سال ۱۴۰۰ از روز ۱۰ دی ماه به مدت ۱۰ روز فرصت دارند از طریق لینک سامانه جذب اطلاعات خود را برای انجام ادامه مراحل در سامانه جذب مرکز تکمیل کنند.

آگهی 18 آبان 1400: به اطلاع متقاضیان محترم میرساند: شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری در سال 1400 از طریق آزمون کتبی و طبق مقررات، به تعداد مورد نیاز و با توجه به شرایط و موارد زیر در سراسر کشور کارشناس میپذیرد. تذکر 1:داوﻃﻠﺒﺎن ﺗﻐﻴﻴﺮ رشتۀ ﻛﺎرﺷﻨﺎسی، ﭘﺲ ازطی ﻣﻮﻓﻘﻴﺖآﻣﻴﺰ آزﻣﻮن ﻛتبی، ﺑﺎﻳﺪ در آزﻣﻮن ﺷﻔاهی ﺷﺮﻛﺖ و ﺣﺪﻧﺼﺎب (60 از 100) و ﺣﺪاﻗﻞ ﻫﻔﺘﺎد درﺻﺪ ﻧمرۀ آﺧﺮﻳﻦ ﻓﺮد ﻗﺒولی در ﮔﺰﻳﻨﺶ مرحله ی دوم (ﺟﻤﻊ ﻧﻤﺮۀ کتبی و شفاهی) را ﻛﺴﺐ ﻧﻤﺎﻳﻨﺪ. در وکالت بلاعزل، موکل میتواند خودش تمام کارهای مربوط به معامله را انجام دهد و این حق از او گرفته نمیشود. باشد تا بتواند در محاکم شرکت و از حق موکل خود دفاع کند. در کنار وکالت تعیینی، وکالت اتفاقی یا موقت قرار می­گیرد. حضرت آیت الله فاضل لنکرانی: اگر شرط انجام عمل به صورت مباشرت توسط موکل نشده باشد یا وکالت انصراف به آن نداشته باشد و بداند برای موکل فرقی ندارد مانعی نیست. سوالات در عرصه عمومی آنچه که مورد عمل قرار می گیرد و مبتلابه است مطرح خواهد شد. تبصره 2 ـ عزل یا استعفا یا تعیین وکیل جدید باید در موقعی به عمل آید که موجب تجدید جلسهنشود. اساتید در اتاق به تناسب رشته سوال میکنند.